DS MAENTIVA/ Galerie/ Videogalerie

Vyhledávání

Videogalerie

Obsah naší videogalerie je nepravidelně doplňován videoklipy, abychom našim fanouškům, kteří se zajímají o naši dostihovou stáj a naše koně co nejlépe přiblížili jejich výkony jak v tréninku, tak na závodištích v ČR a zahraničí.

Laran (IRE), Ebreichsdorf, 09. 04. 2012

Preis vom Marchfeld, rovina, kategorie I, 1.650m, pro tříleté a starší koně

Skvělý výsledek udělal reprezentant písecké dostihové stáje DS MAENTIVA hnědý valach Laran, mj. loňský účastník rakouského derby. Laran v sedle s Václavem Janáčkem takřka celý dostih odvodil, avšak v cíli neodolal náporu maďarského účastníka Indy Jonese s Jean Pierrem Lopezem a svěřence slovenského trenéra Jozefa Chodúra Glass Of Champagna s Jaromírem Šafářem. Za to však za sebou nechal black type vítězku Quissisanu nebo Impostora, který v již zmíněném rakouském derby doběhl třetí.

Laran (IRE), Most, 15. 10. 2011

Cena společnosti BRAMMER, rovina, kategorie II,2.000m, pro tříleté a starší koně

Laran (IRE) s žokejem Jiřím Chaloupkou, z boxu vystartoval jako blesk a okamžitě se ujal vedení. Po pár okamžicích získal snad desetidélkový náskok, leč ve druhém oblouku jej začalo dostihové pole zvolna dohánět. V cílové rovině se pak rozhořel rozhodující souboj mezi naším Laranem a svěřenkyní trenéra Jaroslava Drlíka hnědkou Irish Fire vedenou Lindou Fedorowiczovou, která nakonec Laranovi v cíli nadělila jednu délku. Třetí doběhl devítiletý hnědý hřebec Idealist (POL) s žákem Martinem Laubem.

Donn Halling (IRE), Velká Chuchle, 02. 10. 2011

Cena IDS Praha, rovina, kategorie III,2.400m, pro tříleté a starší koně

Do nedělního dostihu nastoupil Donn Halling jako favorit s kurzem 1,6 a váhou 57,5. Byl to jeho druhý životní start a i tento dostih lze považovat za jakýsi Donnův malý debut, neboť koník startoval poprvé na velikém ovále a hlavně poprvé ze startovních boxů. Otěží Donna Hallinga se tentokrát ujal žokej Jiří Chaloupka, který tak zastoupil zraněného Tomáše Vraje. Po úspěšném startu vzal Chaloupka Donna Hallinga zpátky a zaparkoval jej na konec dostihového pole. Po výběhu na cílovou rovinu se však pole scelilo a žokejové si začali hledat nejvhodnější trasy pro závěrečný útok. Vedoucí Chrissio začal ztrácet síly a v čele jej vystřídal New Jape. Vnější stopou však nastoupil k lehkému finiši Donn Halling a v klidu bez biče s přehledem přecválal své soupeře o dvě délky.

Laran (IRE), Most, 24. 09. 2011

Podzimní cena Hospodářské komory ČR, rovina, kategorie I,1.800m, pro tříleté a starší koně

Testem nejvyšší kategorie byla Podzimní cena Hospodářské komory České republiky. Handicap na trati 1.800m sice ovládl Devil´s Star (ž.M.Zatloukal), po protestu byl ovšem posunutý za poškozeného The Mole Catchera, čtvrtého koně v cíli. Vítězství připadlo tříletému Laranovi a díky této změně mohla Ingrid Koplíková oslavit vytoužené 50. vítězství a s ním samozřejmě žokejský titul.

Laran (IRE), Most, 27. 07. 2011

Cena VIAMONT Development a.s., rovina, kategorie II,1.600m, pro tříleté a starší koně

V zahajovacím dostihu odpoledne se ihned po startu vedení dostihu ujal Rabbit Shinko (GB) a v jeho závěsu se na druhé a třetí pozici střídali Laran (IRE) s La Torturou. Ovšem skvělý závěr předvedl Smith And Wessen (GER) s Ingrid Koplíkovou, který zvítězil jistě před Vitulusem (GER) s žokejem Jaromírem Šafářem, kterého těsně stíhal třetí Laran vedený Tomášem Vrajem. Na dříče dostihu Rabbit Shinka s žokejem Petrem Torerem zůstalo čtvrté místo a poslední místo na tubuli obsadil Bordo (POL) s žokejem Tomášem Lukáškem.